Yeni Kimlik Kartları İçin Sürpriz Karar | Bandırma Rehber | Bandırma Haber | Bandırma Firmaları | Bandırma İlan
23.05.2019 - Bandırma Şehir Haber Portalı & Firma Rehberi

Yeni Kimlik Kartları İçin Sürpriz Karar

Yeni Kimlik Kartları İçin Sürpriz Karar

YENİ KİMLİK KARTLARI İÇİN YOĞUN MESAİ KARARI ALINDI. HAFTA SONLARI DA ÇALIŞILACAK.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTI PROJESİ
Balıkesir Vakliliğinden yapılan açıklamaya göre 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun bazı maddelerini değiştiren 6661 sayılı Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 27.01.2016 tarih ve 29606 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılan değişiklikle T.C. Kimlik Kartlarının T.C. Nüfus Cüzdanları ile değiştirilmesine 02.01.2017 tarihinden itibaren tüm İllerde başlanmıştır.
Bu güne kadar yaklaşık olarak İlimiz genelinde 40 bin adet kimlik başvurusu alınmıştır.

Bilindiği üzere; yurt geneli itibariyle 970 ilçe de bahse konu ile ilgili aynı anda müracaatlar alınmaktadır.

Zaman zaman sistemdeki ağırlaşmaların aşırı yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Bütün İlçelerimiz ve bu servislerde görevli personelimiz büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirmektedir.

02.01.2017 tarihinden itibaren 3-4 yıl içerisinde bütün vatandaşlarımızın T.C. Nüfus Cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartları ile değiştirilmesi planlandığından, vatandaşların T.C. Kimlik Kartlarını zamanında alabilmeleri için İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinde 07.02.2017 tarihinden itibaren altı ay süre ile hafta içlerinde ve hafta sonlarında (Cumartesi) fazla mesai yapılacaktır.

İl genelinde birlik ve beraberliğinin sağlanabilmesi için 2017 yılı Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında çalışma saatlerimizin hafta içi mesai sonu saat:19,00, hafta sonu (Cumartesi) günleri de saat:09,00-14,00 arası olmak üzere İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüz ile tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerimiz vatandaşlarımıza hizmet verecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Balıkesir Valiliği

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ